Obrázek v hlavičce
PDFTiskEmail

Macocha

1_2008_Macocha_5_images__MG_7704_DxO_raw_-__MG_7708_DxO_raw_-_4853x2297_-_SCUL-Smartblend

 

Macocha - lezení v černé díře

To nejůchylnější z krasovýho lezení, který je vlastně úchylka už samo o sobě, je lezení v Macoše. Depresivní prostředí co láká sebevrahy, dost často podzimní mlha okolo a Mahler zespoda pouštěnej turistům, to jsou tři věci co zůstávají za nehtama a v hlavě ještě dlouho.

Kdyby lezl Zmožek, určitě by tady natočil Na vlastním pohřbu I-IX.

 

 

 

Vlastní climbing tady se dá rozdělit na dvě patra – Horní Macocha pod horním můstkem, kde se dají natočit většinou tři dýlky volnýho lezení a hákovačky z úplnýho dna, co se lezou většinou v prosinci, kdy už je skála vymrzlá a suchá. Ať tady, nebo tam, všechno lezení je jen na povolení co vyjednává jednou za rok Pavel W., v Krasu nechvalně proslulý, řečeno slovníkem černé kroniky.

DSC_0473DSC_0487

 

Dnešní report se bude týkat Horní Macochy, kde je pár excelentních cest v betonu a ta větší polovina v extrémním marastu. No ale stojí to zato, když už to tady máme. Letošní sezónu okořenila návštěva spisovatele, pedagoga a nově školního inspektora všech inspektorů (ale hlavně kamaráda), Pepiho Yeťáka Hausmanna! Jeho Ženy na dosah a Základy můžského šovinismu mám v knihovně hned vedle Báječných let na laně Jury Růžičky v sekci bestselerů a přijel štandopéde na přímé pozvání Pavla Weissera. Dále dělal při lezení pozorné garde Pavlově manželce Daně.

IMG_1299_DxO_rawIMG_1308_DxO_raw

 

 

Jejich polední meníčko byly tři délky klasiky od Plška a spol. z 1944 a to je asi nejfrekventovanější bestseler sektoru. Pepi při lezení pozorně deklamoval s dámou o počasí a poskytoval společnosti i další pikantní historky z vyšší společnosti, prostě gentleman se srdcem malýho kluka!

DSC_0476IMG_1316_DxO_raw

 

Já jsem zkusil po Pavlově radě jeho loňskej prváč se Stoupou – Kolík na bejka za 8 krasových, asi nejtěží volnou věc pod horním můstkem. Partnera mi dělal Asu, mladý veterán Macochy, co zkušeně bez váhání bere helmu. Dobře věděl proč! Po letošním tréningu na Cimách těžím po boji OS a doporučuju dalším podobně postiženým.

IMG_1289_DxO_rawIMG_1313_DxO_raw

IMG_1325_DxO_rawIMG_1293_DxO_raw

 

Další sektor, co stojí za zmínku je plotna cesty Jáma a kyvadlo za 8-, kde je kupodivu ůplně monolitická skála dírkama ala Jura. Před pár rokama jsme přidali s Pavlem Vari - vari za 8 a loni Pozdní sběr za 8+/9-. Letos dáváme dalších pár háků plotnou a přes převis a vzniká Okupace evropskou unií za 7+/8-. Vedle má zase Pavel a Vlčák ještě směr koutkem a přes převisek - Černá vdova za 7.

IMG_1243_DxO_rawIMG_1258_DxO_raw

IMG_1283_DxO_rawIMG_1284_DxO_raw

 

Ještě pár fotek z předchozích sezón:

_MG_7982_DxO_raw_MG_7731_DxO_raw

_MG_7911_DxO_raw_MG_7850_DxO_raw

 

V dalším kole v zimě se mrkneme na hákovačky ze dna.

_MG_8603_DxO_raw

 

Přidejte svůj komentář

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptEmailImageHyperlinkOrdered listUnordered listQuoteCodeHyperlink to the Article by its id
Very HappySmileWinkSadSurprisedShockedConfusedCoolLaughingMadRazzEmbarrassedCrying or Very SadEvil or Very MadTwisted EvilRolling EyesExclamationQuestionIdeaArrowNeutralMr. GreenGeekUber Geek
Vaše jméno:
Titulek:
Komentář:
  Ověřovací kód. Pouze malá písmena bez mezer.
Ověřovací kód: